Özdinç Group

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu, yüksek gerilim trafo ve yüksek gerilim hattı çekili tesislerde can ve mal kaybının önlenmesini sağlamak için verilen bir hizmettir. Aynı zamanda ekonomik açıdan kayıpların yaşanmaması için bu işin sorumluluğunu üstlenmek ve işletme hizmetleri yönetmektir.

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Bu alanda hizmet verecek olan kişilerin öncelikle E.M.O tarafından verilen Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu belgesine sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda SMM ve YG tesislerde işletme sorumluluğu yetkilendirme belgesine sahip elektrik mühendisleri yüksek gerilim işletme sorumluluğu yapabilmektedir.

Yüksek gerilimin telafisi olmayacak kadar yüksek bir voltadır. Büyük bir çoğunluğunun sakat ya da ölümle sonuçlandığı yüksek gerilim kazaları bilinçsiz ve yetkisiz kişiler tarafından yapılan müdahileler sonucunda gerçekleşmektedir.

Her yüksek gerilim tesislerinde yüksek gerilimin ne denli ölümcül bir volta olabileceğini bilmeyen kişiler mutlaka mevcuttur ve yetkili elektrik mühendisinden eğitim almaları gerekmektedir.

Yüksek gerilim trafo işletme sorumlusu denetiminde işletmedeki eksiklikleri olumsuzlukları önceden alınmış olması gereken önlemleri rapor halinde iş verene bildirmek zorundadır.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik tarafından verilen tüm hizmetleri başta müşteri memnuniyetini karşılamak, sonrada müşterilerimizin mağduriyetini gidermek adına hızlı şekilde geçekleştiriyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Müşterilerimizin mağduriyet yaşamaması ve işlerinin aksamaması adına en hızlı çözümleri sunarken yaptığımız işe oranla bölgemizdeki en iyi teklifleri sunmaya çalışıyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Özdinç Elektrik

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu çalışmalarında gerekli enerji kesintisini, manevraların yapılması yüksek gerilim hattının topraklanması güvenli şekilde çalışabilir olması yetkili SMM yüksek gerilim işletme sorumlusu yetkili elektrik mühendisi gözetiminde gerçekleşmektedir.

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu yeni işletmeler haricinde her ocak ayında elektrik mühendisleri odasında sözleşme girilerek yenilenmektedir.

Yüksek gerilim işletme sorumlusu her yüksek gerilim trafo tesisine sahip işletmede görev alması mecburidir.

30.11.2000 tarihli ve 24246 sayılı resmî gazetede yayınlanan enerji ve tıbbi kaynaklar bakanlığınca yürürlüğe konulan 1 KV üstü tesislerde elektrik kuvvetli akım yönetmeliğine göre yüksek gerilim işletme sorumlusu bulundurulması zorunlu hale gelmiştir.

İşletme sorumlusu bulundurmayan ve gerekli bakım periyodlarını yerine getirmeyen işletmeler resmî kurumlar tarafından cezai yaptırımlara maruz kalabilmektedirler.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Görevinde Neler Yapıyoruz

Yüksek gerilim tesislerinde görevlendirilecek bütün çalışanların gerekli eğitimleri alması ve yanlış adımlar atmaması için gereken önlemlerin alınmasının sorumluluğu tamamen mühendislerimizin üzerindedir. 

Aynı zamanda mühendislerimizce hazırlanacak tek hat şeması görev yedinde bulundurulur ve takibi yapılır. Gerekli önerge ve yönetmelikler hazırlanır. İşletme personeline imza karşılığında tebliğ edilir. Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu hizmetleri

 • İlgili dağıtım şirketi ile olan her türlü resmi prosedür işlemleri.
 • Yüksek gerilim tesislerinde Enerji kesintisi ve güvenli çalışma önlemleri.
 • Yüksek gerilim tesislerinde elektrik çalışması sonrası kontrolü enerji beslemesi.
 • Elektriksel ölçümler ve raporlandırma hizmeti.
 • Elektriksel risk analizi.
 • Kompanzasyon takibi.
 • Yüksek gerilim tesislerinde trafo alanı İSG önlemleri.
 • Teknik kadromuzla her türlü elektrik arıza ve bakım hizmetleri.

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğunda Neden Özdinç Elektrik

Özdinç elektrik mühendislik A.Ş firmamız yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmeti veren firmalar arasında taahhüt sektörüyle de ayrıcalıklı olmakta müşterinin elektrik üzerine olan tüm sorunlarını kendi bünyesinde çözmektedir.

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu görevini üslenmiş olduğumuz tesislerde arıza bakım onarım konularında yetkili ve eğitimli teknik kadromuzla 7/24 hizmet vermekteyiz.

1988 yılından günümüze birçok tesisin yüksek gerilim tesisleri işletme sorumluluğunu üstlenmiş Özdinç Elektrik A.Ş alanında uzman mühendisleri ve teknik kadrosu ile mühendislik ve taahhüt hizmetlerinde faaliyet göstermektedir.

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu Hizmet Bölgeleri

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Gebze Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Gebze yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu an önce de bahsettiğimiz üzere bu konuda yetkin bilgi ve yine konu hakkında belirli belgelere sahip elektrik firmaları ve elektrik mühendisleri tarafından verilebilecek bir hizmettir. Gebze Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu hizmeti tarafımızdan en uygun çözümlerle sizlere sunulmaktadır. 

Gebze Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

 • Gebze yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu 
 • Gebze Yüksek gerilim işletme sorumluluğu
 • Gebze Yg İşletme Sorumluluğu

Darıca Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Darıca yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu işinin heli ve belirli resmi kurum ve kuruluşlara kayıtlı elektrik ve mühendslik firmaları tarafından sonulabilen ve sonucu tamamen resmiyete dayanan bir hizmettir. Darıca yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmetini en uygun koşullar ile almak isteseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Darıca Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

 • Darıca yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu 
 • Darıca Yüksek gerilim işletme sorumluluğu
 • Darıca Yg İşletme Sorumluluğu