Özdinç Group

Topraklama Ölçümü ve Raporlama

Topraklama ölçümü ve raporlama hem hayat kurtaran hem de zarara uğramamanızı sağlayan çok önemli bir konudur. Topraklama her işletmede olması gereken en önemli elektriksel güvenlik tedbirleri arasında yer almaktadır. Gerek insan hayatı gerekse kullanılmakta olan cihazların güvenliği açısından büyük önem taşıyan topraklama aynı zamanda kullanılan cihazların daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlamaktadır.

Topraklama Ölçümü ve Raporlama

İş yerleri ve tüm işletmeler için yapılması gereken topraklama ölçümü ve raporlama veya diğer bir adıyla topraklama ölçümü ve uygunluk belgesi sadece EMO belgesi olan işletmeler tarafından belirli denetlemeler sonucunda verilmektedir.

Topraklama sistemlerinde zamanla oluşabilecek arızalar topraklama direncini düşürmekte ölçümü her yıl düzenli olarak kalibrasyonlu topraklama ölçüm cihazı ile ölçülmekte ve raporlandırılmaktadır. İşlem sonucunda verilen ölçüm yapılan cihazın kalibrasyon ve yetki belgeleri de rapora ilave edilmelidir.

Firmamız Özdinç Elektrik Mühendislik bölgemizin topraklama ölçümü hizmeti veren firmaları arasında tam yetkili elektrik mühendislik firmasıdır.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik tarafından verilen tüm hizmetleri başta müşteri memnuniyetini karşılamak, sonrada müşterilerimizin mağduriyetini gidermek adına hızlı şekilde geçekleştiriyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Özdinç Elektrik müşterilerine değer veren bir işletmedir. Biz işimize ve çalışanlarımıza sürekli yatırımlar yapıyor siz değerli müşterilerimizin işine hızlı ve uygun çözümler üretiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Özdinç Elektrik

Topraklama Ölçüm Raporu

Düzgün ve düzenli şekilde her yıl düzenli olarak topraklama kontrolü yapılan bir işletmede verimlilik artar yangın koruma rölesi kacak akım koruma röleleri ve statik enerjiden dolayı arıza yapan cihaz ve makinalar daha verimli çalışır. Gerek imalat kalitesi, insan hayatı ve elektriksel oluşabilecek felaketleri önlemiş olur.

Topraklama ölçümü gerek İSG firmaları, itfaiye gerekse çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıkları her yıl periyodik olarak topraklama ölçüm raporu talep etmektedirler.

Çalışma ve sosyal güvenlik sistemi ekipnet sistemine kayıtlı firmamızın hazırlamış olduğu topraklama ölçüm raporu tüm resmî kurumlarda geçerlidir.

Topraklama ölçümünü gerçekleştirdiğimiz cihazlarımız her yıl ilgili kurumlar tarafından kalibrasyon doğruluk testlerinden geçmekte yapılan her topraklama ölçümünde doğru ve sağlıklı değerler alınmaktadır.

Topraklama ölçüm raporuna ek olarak sunduğumuz elektrik mühendisleri SMM, büro tescil, topraklama yetkilendirme belgesi, ekipnet belgesi ve topraklama kalibrasyon belgelerimizi ayrıca rapor eki olarak sunmaktayız.

Topraklama Ölçümü ve Uygunluk Raporu

TT sistem, TN sistem ve İT sistem olarak üç farklı uygulama yapılabilen topraklama sistemlerinin tamamında sağlıklı veriler alınmış ve üç farklı topraklama çeşidi günümüzde uygulamaları devam etmektedir.

Koruma topraklaması, işletme topraklaması ve fonksiyon topraklaması olarak üç gurupta sınıflandırılabilen topraklama tesisatlarının işleyişleri birbirinden farklı amaçla tasarlanmaktadır.

Topraklama tesisatlarında galvaniz topraklama kazığı, Som bakır topraklama çubuğu, bakır ağ, topraklama levhası gibi topraklama sağlayıcı malzemeler kullanılmaktadır.

Topraklama Ölçüm Raporunda Neden Özdinç Elektrik?

Topraklama ölçümü konusunda yıllardır hizmet vermekte olan firmamız Özdinç Elektrik yetkili uzman mühendisleri ile topraklama ölçümlerini yapmakta yapılan ölçümler neticesinde almış oldukları değerlerle topraklama raporlarını profesyonelce hazırlamaktadır.

Topraklama ölçümü test bakım ve onarım işlerinde firmamız uzun yıllardır faaliyet göstermekte birçok resmi kurum, alışveriş merkezleri, havaalanı, fabrika, okul, enerji tesisleri gibi elektriğin kullanıldığı her alanda topraklama ölçüm ve raporlandırma hizmeti sağlamaktadır.

Hizmet Bölgelerimiz

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.