Özdinç Group

Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu

Yangın algılama tesisatı orta ve büyük işletmelerde can ve mal bakımından yangının çıkış noktasını yangına yapılabilecek ilk müdahaleyi önceden ikazlarla haber veren bir elektronik güvenlik sistemidir.

Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu

Yangın algılama tesisatı kurulumu özelikle itfaiye raporlarında, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ve İSG iş sağlığı güvenliği firmaları tarafından istenmekte can ve mal güvenliği için yangın algılama tesisatı mecburi kılınmıştır.

Yangın algılama tesisatında kaçış noktalarına acil yangın butonları konularak istenildiğinde ikaz için yangın algılama butonları kullanılmaktadır.

Yangın algılama tesisatında işletmenin çalışma ses oranları hesaplanarak yeterli miktarda yangın sireni montajı yapılmaktadır.

Tüm yangın acil çıkış kapılarına acil çıkış yönlendirme levhaları ve acil çıkış aydınlatmaları yapılmalıdır.

Özdinç Elektrik yangın algılama tesisatı kurulumu konusunda uzmanlaşmış mühendis ve teknik kadrosu ile yangın algılama tesisatını projelendirmekte ve en uygun çözümler sunmakta.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik tarafından uygulanan yangın algılama tesisatı kurulumu sayesinde fabrika ve diğer işyerleri yangından kaynaklı olabilecek her türlü soruna karşı güvence altında olur.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Özdinç Elektrik müşterilerine değer veren bir işletmedir. Biz işimize ve çalışanlarımıza sürekli yatırımlar yapıyor siz değerli müşterilerimizin işine hızlı ve uygun çözümler üretiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu

Yangın algılama tesisatı kurulumunu nasıl gerçekleştiriyoruz

Özdinç Elektrik olarak öncelikle işletme toplam m2 hesabı üzerinden duman ve ısı hesaplamalarını büyük bir hassasiyet ile hesaplayıp yangın algılama projesini oluşturuyoruz.

Hazırlanan yangın algılama projesi ne istinaden yangın sirenleri, yangın butonları, acil çıkış yönlendirme levhaları, acil çıkış kapısı acil aydınlatma tesisatı, duman ve ısı detektörlerini projeye uygun olarak montajını tamamlıyoruz.

Yangın algılama adresleme sistemi üzerinden yangın santrali üzerinde bölgeleri ayrı olarak adresliyoruz.

Adresli olarak montajını yapmış olduğumuz yangın algılama tesisatı üzerinden bölge numaralandırma işlemini tamamlıyoruz.

Yangın algılama tesisatındaki duman ve ısı detektörlerindeki adresleme sistemini tek tek testleri ve kontrollerini yaparak yangın algılama sistemini devreye alıyoruz.

Yangın algılama konusunda yıllardır hizmet vermekte olan firmamız her türlü itfaiye raporlarında elektriksel raporlandırma hizmetini sunmaktadır.

Yangın Algılama Adresleme Sistemi

Yangın algılama tesisatı kurulumunda adresleme sistemi yangın esnasında ciddi avantaj yaratan sistemlerin başında gelmektedir. Dedektörler sayesinde yangın, duman ve ısının başlangıç noktası tem olarak belirlenip merkez olarak kurulmuş olan ana kumandaya bildirilir. Bu sayede yangının tam olarak nerede başladığının anlaşılmasına ve gerekli tedbirlerin hızlıca alınasına imkan sağlar.

Yangın Algılama Tesisatı Kaçış Planı

Har işletmenin öncelikle resmiyete dayanan sonrada kendi durumuna göre bir kaçış planı olması şarttır. Bu plan yangın algılama tesisatı kurulumu esnasında işletme İSG uzmanı ve kurulum ekibi tarafından hazırlanabilmektedir. Kaçış esnasında gerekli aydınlatma, buton, ikaz ve levhaların bulunması zorunlu olduğu gibi gerekli uyarı levhalarının da ışıklı olması şarttır. Plan dahilinde mevzuatta belirtildiği şekilde kaçış noktaları da tarafımızdan hazırlanmaktadır.

Neden Özdinç Elektrik

Yangın algılama kurulum montaj hizmetlerinde Özdinç elektrik A.Ş birçok resmi kurum fabrika binaları gibi yapılarda başarılı işlere imza atmış bir firmadır. 

Kurulduğumuz günden bu yana Elektrik hizmetlerinin bir çok kategorisinde sizlere sorunsuz hizmeti sunuyor mutlu müşteriler yaratıyoruz. Aynı zamanda işlerimizde üstlendiğimiz sorumlulukları biliyor işimize ve çalışanlarımıza yatırım yaparak huzurlu bir  iş ortamı sağlıyoruz. Yaptığımız yatırımlar sayesinde de termin edilecek ürünleri de en uygun koşullar ile alıyoruz. Bu sayede yıllardır rakiplerimize oranla siz değerli müşterilerimize en uygun çözümleri sunarak yaptırdığınız işten kar elde etmenize olanak sağlıyoruz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu Hizmet Bölgeleri

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)