Özdinç Group

Fabrika Elektrik Tesisatı

Çeşitli alanlarda üretim yapan işletmelerin genel adı fabrika olarak adlandırılır. Fabrika elektrik tesisatı fabrikada bulunan çeşitli makine ve teçhizatlarının kullanımında gereksinim duyan elektrik ihtiyacını karşılar. Fabrikalarda kullanılan elektrik tesisatı normal yapılan bir elektrik tesisatından daha çok endüstriyel elektrik tesisatı olarak adlandırılır. Endüstriyel elektrik tesisatı yapısı bakımından normal elektrik tesisatından çok farklıdır.

Fabrika Elektrik Tesisatı

Fabrika elektrik tesisatı işlemine başlamadan önce yapılması şart olan ve bütün tesisatın buna göre yönetilmesini sağlayan işlem gerekli projenin oluşturulmasıdır. Proje oluşturulmadan önce ise öncelik yerleşim olanının çıkartılması ile başlar. Tüm proje ise bu yerleşim planına bağlı kalarak hazırlanır.

Fabrika elektrik tesisatı kurulum esnasında yapılacak yerleşim planında kullanılacak olan makine ve cihazların kullanacağı enerjinin hesaplaması da büyük önem arz etmektedir. Yapılacak olan hesaplamaya göre kullanılacak olan kablo ve hazırlanacak panodaki materyallerin kullanımı sonradan oluşabilecek sorunların önüne geçebilecek cinstedir.

Tesisat kurulurken yapılacak en ufak bir hesaplama hatası bırakın yapılan işin çöp olmasını bütün fabrikayı küle çevirecek can ve mal kaybının yaşanmasına neden olacak cistedir. Bu nedenle Fabrika Elektrik Tesisatı Kurulumu için mutlaka bizimle iletişime geçin.

Profesyonel Çalışma

Endüstriyel elektrik tesisatı yapısı açısından özel bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Özdinç Elektrik olarak fabrika elektrik tesisatında bir çok projeye imza atmış uzman bir firmayız.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Özdinç Elektrik müşterilerine değer veren bir işletmedir. Biz işimize ve çalışanlarımıza sürekli yatırımlar yapıyor siz değerli müşterilerimizin işine hızlı ve uygun çözümler üretiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Fabrika Elektrik Tesisatı

Fabrika aydınlatma tesisatı kurulumu

Fabrika aydınlatma sistemlerinde yüksek tavan armatürleri kullanılmakta kablo tavası ya da aydınlatma busbar üzerine montajları sağlanmaktadır.

Günümüz teknolojisinde cıva buharlı ya da floresan yüksek tavan armatürlerin yerine LED armatürler kullanılmaktadır. LED armatürler elektrik sarfiyatlarında oldukça tasarruf sağlamaktadır. Yapılan fabrika aydınlatma tesisatının aydınlık ölçümleri de firmamız tarafından yapılmaktadır.

Fabrika aydınlatma sektöründe de hizmet veren firmamız sizler için en doğru aydınlatma sistemini projelerinde uygulamaktadır.

Doğru yapılan aydınlatma sistemi üretimde oluşabilecek hataların daha net görünmesini düşük ya da çok yüksek miktarda yapılan aydınlatma tesisatı da üretim kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Aydınlatma tesisatı yapılmadan önce aydınlatma hesaplarını yaparak aydınlatma projesini hazırlayıp gerekli aydınlatma tesisatı kurulum ve montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.

Fabrika yangın algılama tesisatı kurulumu

Fabrika yangın algılama bir fabrikanın oluşabilecek yangınlarda ısı ve duman detektörleri sayesinde yangına acil müdahile edilebilmesi için yangının çıkış noktasını adresleme sayesinde gösteren oldukça önemli bir elektronik güvenlik sistemidir.

Fabrika yangın algılama konusunda uzmanlaşmış firmamız uygulamasını yaptığı her yangın algılama tesisatının özelikle testlerini yaparak teslim etmektedir. Yangın algılama tesisatında acil yönlendirme levhaları yangın kaçış kapılarının acil aydınlatma siteminin tüm projelendirme ve uygulama işleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Özelikle itfaiye raporları, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının özelikle denetlediği fabrika yangın algılama sisteminin yapılması mecburidir.

Fabrika topraklama tesisatı kurulumu

Fabrika topraklama tesisatı kurulumu oldukça önemlidir. Gerek insan güvenliği gerekse kullanılan cihaz ve makinaların koruma özeliğini taşır. Doğru ve standartlarda yapılan fabrika topraklama sistemi özelikle kullanılan cihazların ömrünü de fazlalaştırmaktadır. Topraklama olmayan tesislerde özelikle statik enerji oluşur bu oluşan statik enerji cihazların elektronik kart ve kumanda devrelerine zarar verir ve cihazların çabuk arızalanmalarına sebebiyet vermektedir, kacak akım rölesi ve yangın koruma rölesi gibi çok önemli koruma cihazlarının düzenli çalışmasını da engeller.

Firmamız fabrika topraklama kurulumunu büyük bir titizlikle yapıyor yapmış olduğu her topraklama tesisatını kalibrasyonlu cihazlarımızla istenilen değerlere getirerek topraklamada güvenliği üst seviyeye getiriyoruz.

Ayrıca fabrika topraklama ölçüm hizmeti de vermekte olan firmamız tüm topraklama noktalarını cihazlarımızla ölçüp gerekli raporlandırma hizmetini de sağlamaktadır.  

Fabrika makine elektrik tesisatı kurulumu​

Fabrika makine elektrik tesisatı gerek yapısı ve kurulumu itibariye dikkat gerektiren güç kilovat değerleri hesaplanarak doğru kablolama sistemi ile kurulumu yapılmaktadır. Her makinanın çekmiş olduğu akım ve amper farklıdır, farklı olan her makinanın besleme kabloları koruma sigorta ve kompakt şalterleri farklıdır. Ayrı ayrı hesaplanan makinaların montajlarında kablo akım taşıma kapasiteleri ayrıca hesaplanmaktadır.

Firmamız Özdinç Elektrik makine kurulumu için gerekli hesaplamaları ve projelendirme kısmını yapar en doğru ve en güvenilir şekilde makine elektrik tesisatı kurulumunu tasarlar.

Fabrika busbar tesisatı kurulumu

Fabrika busbar tesisatı kurulumu özelikle orta ve büyük çaplı işletmelerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Kablo yoğunluğu, kablo tavası gibi maliyet gerektiren uygulamaları minimum seviyeye indirmektedir. 

Biz sizlerin bütçesini düşünen bir işletme olarak vermiş olduğumuz hizmette gerekli olan tüm hesaplamaları en ince ayrıntısına kadar yapıyor sizlere en uygun teklifi vermek için canla başla çalışıyoruz.

Endüstriyel fabrika panoları montajı​

Firmamız her türlü pano imalat ve montajını gerekli hesaplamaları ve tek hat şemalarını oluşturarak projelerinde uygulamaktadır.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Endüstriyel fabrika kompanzasyon montajı

Firmamız kompanzasyon konusunda uzmanlaşmış imalat kurulum montaj arıza bakım onarım ve reaktif takibi yapmaktadır.

Kurmuş olduğumuz kompanzasyon panolarında düzenli takip ile reaktif ve kapastif cezayla karşılaşmanızı önlüyoruz.

Fabrika idari bina elektrik tesisatı

Fabrika idari bina elektrik tesisatı oldukça önemlidir. Ofis yerleşimlerine göre kullanılmak istenen ofis cihazları ve istenilen aydınlatmalarının projesini oluşturup fabrika idari bina elektrik tesisatı kurulumu firmamız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Fabrika kablo tavası montajı

Enerji nakil hatları, bina ve köşk tipi trafo merkezleri, trafo bakımı, kompanzasyon sistemleri, güç dağıtım, ölçü ve kumanda panoları, fabrika, bina, elektrik tesisat işleri, altyapı işleri, topraklama ölçümleri, paratoner kurulumu, elektrik mühendislik, müşavirlik ve proje hizmetleri, 7/24 arıza bakım hizmetleri vermekteyiz.

Fabrika Elektrik Tesisatı

En başta da söylediğimiz üzere Fabrika elektrik tesisatı   gerçek anlamda bilgi ve beceri gerektiren bu işlemin büyük bölümü doğru yerleşim planı ve doğru projelendirmekten geçmektedir. Uzmanlık isteyen projelendirme işlemleri ise tamamen mühendislerimiz aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda kablo kullanımı bu işin en maliyet gerektiren bölümüdür. Bizler maliyetleri kısmak adına panoları çalışma sahasına yakın yerlere kurarak sizleri fazla masraftan kurtararak müşteri memnuniyetini de üst seviyede tutmaktayız. 

Fabrika elektrik tesisatı işlemleriniz için bizlerle iletişime geçmenizin menfaatinize olacağını asla unutmayın.

Hizmet Bölgelerimiz

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)