Özdinç Group

Paratoner Uygunluk Raporu

Paratoner uygunluk raporu her işletme veya kurumda olması gereken yıldırımdan korunma sistemi paratoner tesisatının yetkili elektrik mühendislik firmaları tarafından denetim ve ölçümlerinin yapılarak standartlara uygunluk kontrollerinin yapılmasıdır.

Paratoner uygunluk raporu

Paratoner ölçümü raporu verilmeden önce paratonerin gerekli testlerini kalibrasyonlu cihazlarımızla ölçüyor ölçülen değerlere istinaden uygunluk seviyesini belirliyoruz.

Uygun bir paratoner tesisatı raporu verilebilmesi için tüm paratoner tesisatının standartlara uygun olması gerekmektedir. Standartlara uymayan hatalı ya da ölçüm sonuçları sınır değerler üzerinde olan paratoner tesisatlarına uygunluk raporunu uygun hale getirip doğru ve güvenilir paratoner ölçümü uygunluk raporunu hazırlıyoruz.

Paratonerin doğru çalıştığına dair rapor iniş iletkenlerinin kontrolü, test klamensi kontrolü, oksitlenme kontrolü, koruma borusu kontrolü, paratoner topraklama kontrolü, aktif yakalama paratoner ucu test ölçümü ve yakalama borusu uygunluğu gibi önemli paratoner temel esasların kontrolünü yapıyoruz.

Kontrolünü yapmış olduğumuz paratoner tesisatına paratoner uygunluğu üzerine raporu hazırlıyor iş veren ve ilgili resmî kurumlara ibraz edilmek üzere teslim ediyoruz.

Özdinç elektrik mühendislik A.Ş firmamız sosyal çalışma bakanlığı ekipnet sistemine kayıtlı, elektrik mühendisleri odası SSM ve büro tescil belgelerine sahip yetkili elektrik mühendislik firmasıdır.

Profesyonel Çalışma

Elektrik proje çizimi ve abonelik işlemlerinin tümünü uzman mühendislerimiz ve ekip çalışanlarımızla yürütüyor sizleri kusursuz ve profesyonel hizmetle buluşturuyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Müşterilerini düşünen bir işletme olarak sizlere en uygun çözümleri sunmak için maksimum enerji harcıyor verdiğimiz hizmete oranla Elektrik proje çizimi ve abonelik için en uygun teklifleri sunuyoruz

0
Yıllık Tecrübe

Özdinç Elektrik

Paratoner Uygunluk Raporunu Nasıl Hazırlıyoruz

Resmî kurumlarda çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, İSG firmaları ve itfaiye gibi kurumların istemiş olduğu paratoner ölçüm ve uygunluk raporu mecburidir.

Paratoner raporu geçerlilik süresi 1 yıldır ve her yıl düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli ölçümlerinin yapılarak yenilenmesi gerekmektedir.

Can ve mal güvenliği bakımından paratoner tesisatlarında alınacak paratoner uygunluk raporları işletmenizde oluşabilecek bir yıldırımda paratoner tesisatınızın ne kadar sağlıklı çalıştığının gerekli ölçümler yapılarak kontrol edilmesidir.

Paratoner Raporu

Firmamız mevcut paratoner tesislerinin tüm kontrollerini büyük bir hassasiyetle kontrolünü yaparak her yıl düzenli olarak paratoner uygunluk raporu hazırlamaktadır.

Paratoner tesisatlarında topraklama ölçüm oranı 10 omh ile sınırlıdır. Bu sınırların aşılmaması gibi durumlarda ilave paratoner topraklama sistemi yapılmaktadır.

Paratoner uygunluk raporu için yapmış olduğumuz ölçümlerde kullandığımız cihazlarımız kalibrasyonlu ve her yıl düzenli olarak test ve kalibrasyonları yetkili kurumlar tarafından yapılmaktadır.

Paratoner Ölçümü ve Raporlama

Paratoner uygunluk raporuna ek olarak elektrik mühendisleri odası smm, elektrik mühendisleri odası büro tescil belgesi, cihaz kalibrasyon sertifikaları, Ekipnet kayıt belgesi, elektrik mühendisleri odası topraklama yetkilendirme belgesi, paratoner TSE ve laboratuvar testlerini ek olarak sunmaktayız.

Özdinç elektrik A.Ş hazırlamış olduğu paratoner uygunluk raporu tüm resmî kurumlarda geçerlidir.

Paratoner uygunluk raporu önceden alınmış bir tedbir olarak mutlaka yetkili elektrik mühendislik firmalarına yaptırılmalıdır.

Özdinç Elektrik A.Ş firmamız 1988 yılından günümüze birçok resmi ve özel kurumların paratoner uygunluk raporlarını sağlamakta ve her yıl düzenli olarak kontrol ve ölçümlerini yapmaktadır.