Özdinç Group

Yıldırımdan Korunma Tuzla Paratoner Kurulumu

Yıldırım savar olarak bilinen paratoner, olası yıldırım düşmelerinde oluşabilecek zararları önlemeye yarar. Yıldırımı engellemek için topraklama prensibiyle çalışır. Kısaca özetlemek gerekirse, paratonerler elektrik tesisatlarında kullanılan topraklama sisteminin daha gelişmiş bir versiyonudur.

Özelliklerine göre farklı paratoner çeşitleri vardır. Ancak hepsi aynı çalışma prensibine sahiptir. Tuzla Paratoner kurulumu hizmetleri hakkında bilgi almak için şirketimizle iletişime geçebilirsiniz. Can ve mal kayıplarını önlemek için hizmetler sunan firmamız güvenliğinizi önemsiyor.

Tuzla Paratoner Kurulumu

Tuzla Paratoner kurulumu hizmeti bazı bölgelerde kullanılması zorunlu bir sistem haline geldi. Yıldırım sebebiyle artan can ve mal kayıplarını önlemek için Çalışma ve Sosyal Kurumlar Bakanlığı’nın denetlemeleri eşliğinde belirlenen bölgelerde kullanılması zorunludur. Okullar, hastaneler ve fabrikalarda kurulumu yapıldıktan sonra bakanlığa rapor sunulmalıdır.

Tuzla Paratoner Kullanım Alanları

Tuzla Paratoner kullanım alanları oldukça geniştir. Bazı bölgeler yıldırım düşme ihtimaline karşı daha fazla risk barındırdığı için kesinlikle paratoner kullanılması gerekir. Tuzla Paratoner kurulumu mecburi olan bölgelerden bazıları; Anten direkleri, trafo tesisleri ve cami minareleridir.

Yüksek sivri direkler gökyüzüne daha yakın olduğu için paratoner ile koruma altına alınması şarttır. Bu durumda en büyük riski elektrik direkleri ve trafolar içeriyor. Paratoner kullanıldığı zaman bu risk neredeyse sıfıra inmektedir. İşyerlerinde ve yukarıda saydığımız risk bölgelerinde paratoner kullanmak kesinlikle mecburidir.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik Paratoner kurulumu ve diğer hizmet verdiğimiz tüm işlerin sonuna kadar arkasında duruyor sizlere profesyonel hizmet sunuyor. 

Hızlı ve Uygun Çözümler

Paratoner seçimi ve kurulum hizmetlerini en kusursuz şekilde yapabilmek için gerekli olan tüm süreci işinin ehli mühendis ve kurulum ekibi ile birlikte yönetiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Tuzla Paratoner Montajı

Tuzla Paratoner Montajı ve Kurulumu ilk olarak can ve mal güvenliğinizi güvence altına alır. Bundan daha önemli bir avantajı yoktur. Sevdiklerinizi ve kendinizi yıldırım tehlikesine karşı korumak için Tuzla paratoner sistemlerinden faydalanmak önemlidir.

Tuzla ve çevresi için Paratoner kurmanın faydalarını anlatmaya çalışan firmamız insan hayatını önemsemektedir. Tuzla Paratoner Montajı konusunda destek almak için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız yıldırım tehlikesine karşı korunabileceğiniz en iyi sistemleri sizlere sunar.

Tuzla Paratoner Hizmetleri​

Tuzla paratoner hizmetleri için firmamızın uzman çözümlerine başvurabilirsiniz. Alanında uzman personellerimiz Tuzla ve çevresine paratoner kurulacak bölgede kısa bir alan taraması yaptıktan sonra kurulum hizmetlerine başlayacaktır. İnsan hayatının korunmasını ilke edinen şirketimizin yürüttüğü paratoner çalışmaları büyük bir titizlikle yürütülecektir.

Tuzla Paratoner Fiyatları

Tuzla Paratoner fiyatları kurulum yapılacak bölgeye ve paratoner türüne göre değişir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak ve kurulum yapılacak bölgeyi bildirmek üzere bizi arayabilirsiniz. Hızlı ve güçlü paratoner çözümleri sunan firmamız hizmet verdiği günden bu yana neredeyse %100’e yaklaşan müşteri memnuniyet oranına sahiptir. Bizi aradığınızda müşteri destek departmanımız sizlere ihtiyacınıza en uygun hizmetleri uygun fiyatla sunar.

Tuzla Paratoner Çeşitleri

Tuzla Paratoner Kurulumu Esnasında dikkate alınması gereken hangi paratonerin kurulumunun yapılması gerektiğidir. 2 farklı şekilde kurulumu yapılan Tuzla Paratoner Sistemi maliyet açısından farklılıklar doğurabileceği gibi yakalama kapasitesi açısından da belirli farklılıkları bulunmaktadır.

  • Tuzla Aktif Paratoner Kurulumu
  • Tuzla Faraday Paratoner Kurulumu
Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Tuzla Paratoner Çalışma Prensibi

Paratoner sistemleri farklı çeşitlere ayrılsa da tamamı aynı çalışma prensibine sahiptir. Elektrik tesisatlarında kullanılan topraklama yöntemini bu sistemlerde görmekteyiz. Sadece daha gelişmiş ve güvenli bir sistem olduğunu söylemek mümkün.

Tuzla Paratoner sistemleri uzun direkler halinde gökyüzüne ulaşır. Paratonerdeki ve buluttaki eksi güç birbirini iterek enerjinin toprağa iletilmesini sağlar. İletken olmayan toprak enerjiyi nötrleyerek meydana gelecek kayıpları önler.

Tuzla Paratoner Tesisatı Montajı ve Kurulumunda Özdinç Elektrik

Firmamız çalışma bakanlığı ekipnet sistemine ve elektrik mühendisleri odasına kayıtlı SMM ve Büro tescil belgelerine sahip yetkili elektrik mühendislik firmasıdır.

Resmi olarak şirketler grubu içerisinde bulunan bir firma olarak verdiğimiz hizmetin de sonuna kadar arkasında duruyoruz. 

En ufak bir sorun halinde sahada bulunan ekiplerimiz doğrultusunda hızlı bir şekilde sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Verdiğimiz hizmetin sonuna kadar arkasında durarak öncelikle güvenliği sonrada müşteri memnuniyetini sonuna kadar karşılıyoruz.