Özdinç Group

Yıldırım Önleme Çayırova Paratoner Kurulumu

Çayırova Paratoner Kurulumu iş yerleri ve tüm konutlar için bilinen en iyi yıldırımdan korunma önlemleri arasında yer almaktadır. Yıldırım savar olarak ta bilinen Çayırova Paratoner Sistemleri can ve mal sağlığı acısından oldukça önemlidir.

Çayırova Paratoner Kurulumu

Çayırova Paratoner Kurulumu yoğun bir şekilde insan ziyaretine maruz kalan veya bünyesinde fazla personel çalıştıran birçok resmi veya özel kuruluşlar için zorunlu kılınmış bir güvenlik tedbiridir. Çayırova Paratoner Kurulumu yıldırım kaynaklı olarak oluşabilecek can ve mal kaybına karşı sizleri ve çevrenizi koruma altına alır.

Halk arasında yıldırım savar olarak ta bilinen Çayırova Paratoner Montajı, gökyüzü hareketleri tarafından oluşan enerjiyi topraklama sayesinde nötr hale getirmek için kullanılır. Bu sayede yaklaşık 1 milyar volta kadar oluşmuş olan enerji fazlası boşalma esnasında etkisiz hale getirilerek Çayırova Paratoner Kurulumu yapılmış olan yapıyı ve dolayısı ile içerisinde bulunan insanları doğabilecek olumsuzluklara karşı korur.

Bu denli yüklü bir enerjinin açığa çıkması maalesef ki yangınlara, yıkılmalara ve ölümlere neden olmaktadır. Sizlerde hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin büyük bir felaketten korunması adına bizi hemen arayabilir, teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik Paratoner kurulumu ve diğer hizmet verdiğimiz tüm işlerin sonuna kadar arkasında duruyor sizlere profesyonel hizmet sunuyor. 

Hızlı ve Uygun Çözümler

Paratoner seçimi ve kurulum hizmetlerini en kusursuz şekilde yapabilmek için gerekli olan tüm süreci işinin ehli mühendis ve kurulum ekibi ile birlikte yönetiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Çayırova Paratoner Kurulum Firması

Çayırova Paratoner Tesisatı Kurulum esnasında gerekli fizibilitenin yapılması şirketimizin sorumlulukları içerisinde yer almaktadır. Paratoner sıradan alelade kurulabilecek bir sistem değildir. Belli hesaplamalardan geçmesi, yerinin belirlenmesi, kurulum esnasında kullanılacak yardımcı elemanlara karar verilmesi uzmanlık isteyen işler arasında her almaktadır. Yakalama  kapasitesi 79 metre ile 109 metre arasında sınırlı olan Çayırova Paratoner Topraklama Sistemindeki plan ve proje bu sistemin verimli çalışması adına büyük önem arz etmektedir.

Çayırova Paratoner Montajı Çeşitleri

Çayırova paratoner montajı çeşitleri uygulanacak alana göre değişiklik gösterse de genel olarak tercih çubuk şeklinde olarak bilinen aktif sistemdir. 2 farklı çeşidi olan ve kurulumu yapılan sistemler şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Çayırova Aktif Paratoner Tesisatı Kurulumu
  • Çayırova Faraday Paratoner Tesisatı Kurulumu

Çayırova Aktif Paratoner Tesisatı Montajı

Çayırova Aktif Paratoner Tesisatı Montajı genel olarak en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Maliyet açısından diğer sisteme göre çok daha uygun olan Aktif Paratoner sistemlerinin montajı hızlı bir şekilde projelendirilip yapılmaktadır. 

Aynı zamanda Çayırova ve Çevresine Aktif Paratoner Satışımız bulunmakla birlikte yardımcı olacak tüm ekipmanların temini de gerçekleştirilmektedir.

Çayırova Faraday Paratoner Tesisatı Kurulumu

Çayırova Faraday Paratoner Montajı bir önceki sisteme nazaran biraz daha maliyetli sistemlerdir. Ancak yakalama kapasiteleri de buna bağlı olarak artış göztermektedir. Kafes şeklindeki yakalama ucu sayesinde bir çok noktadan yıldırımı kendisine çekmesi ile bilinen bu sistem genelde özel yerler, geniş alana yayılmış işletmeler ve siteler için çok daha idealdir. 

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Özdinç Elektrik Çayırova Paratoner Montaj Firması

Çayırova Paratoner Çalışma Prensibi

Çayırova Yıldırımdan Korunma Sistemi Paratoner çalışma prensipleri bir çok kişi tarafından yanlış bilinmektedir. Yanlış olarak bilinen paratoner çalışma prensibi düşen yıldırımın kablo yardımı ile toprağa iletilmesidir. Bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir. Eğer bu mantık doğru olmuş olsaydı zaten bir binanın hemen her yerinin toprakla bağlantısı olduğundan yıldırımdan etkilenmesi gerekmeyecektir.

Paratoner çalışma sistemindeki yanlış bilinen şeyin şu olduğuna kanaat getirmek doğru bir mantık olacaktır. Biriken enerjinin 1 milyar volta kadar çıktığı düşünülürse paratoner ile toprak arasında yapılan ince bir kablonun böyle bir yükü taşıma ihtimali yoktur. Hatta böyle bir yükü taşıyacak güçte bir kablo üretimi de yoktur. O kablodaki amaç yakalama ucunun toprak olarak gösterilmesidir. Yakalama ucu ise enerjiyi nötr hale getirir.

Çayırova Paratoner Kurulum Şirketi

Eğer ki gerçekten Profesyonel bir şekilde Çayırova Paratoner Kurulumu yaptırmak istiyorsanız ve güveneceğiniz bir firma arayışı içindeyseniz şuan çok doğru bir yerdesiniz. 35 Yılı aşkın tecrübemizle sayısız kurum ve kuruluşa hizmet vermiş Elektrik ve Mühendislik firmasıyız.

Tüm hizmetlerimize maksimum özen gösteriyor ve hizmeti mühendislerimiz eşliğinde veriyoruz. Fizibilite, proje, projeye uygun kurulum ve gerekli testlerin yapılmasından sonra sisteminizi çalışır vaziyette sizlere teslim ediyor ve bu hizmeti sizlere en uygun koşullar çerçevesinde sunuyoruz.

Çayırova Paratoner Kurulumunda  kusursuzluk istiyor ve her zaman yanınızda olacak bir işletme ile bu yolda yürümek istiyorsanız bizi hemen arayabilir, sizin için sunacağımız imkanlardan faydalanabilirsiniz.