Özdinç Group

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu kanunlarla belirli işletme ve kurumlarda bulundurulması zorunlu olan yıldırımdan korunma sisteminin standartlara uygun şekilde olup olmadığının ölçüm ve denetimler sonucunda verilen raporudur.

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu hazırlamadan önce bu iş için üretilmiş cihazlarımızla gerekli kontrolleri gerçekleştiriyoruz.

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu için paratoner sisteminin eksiksiz çalışması ve standartlara uygun olması gerekmektedir. Belirlenmiş olan değerlere uymayan paratoner sistemleri için kesinlikle rapor verilemez. Kanunlarla belirlenmiş olan standartlar dışında kalan paratoner sistemleri tarafımızdan uygun hale getirilmektedir.

Paratonerin doğru çalıştığına dair rapor iniş iletkenlerinin kontrolü, test klamensi kontrolü, oksitlenme kontrolü, koruma borusu kontrolü, paratoner topraklama kontrolü, aktif yakalama paratoner ucu test ölçümü ve yakalama borusu uygunluğu gibi önemli paratoner temel esasların kontrolünü yapıyoruz.

Tüm kontrolleri yapılmış ve belirli standartlara uygun getirilmiş paratonerler için hem iş veren hem de resmi kurumlara verilmek üzere raporlandırıyoruz.

Özdinç elektrik mühendislik A.Ş firmamız sosyal çalışma bakanlığı ekipnet sistemine kayıtlı, elektrik mühendisleri odası SSM ve büro tescil belgelerine sahip yetkili elektrik mühendislik firmasıdır.

Profesyonel Çalışma

Tuzla Paratoner Uygunluk Raporu hizmetlerini kusursuz olan firmamız aynı zamana sizlere en uygun teklifleri sunmaktan gurur duymaktadır.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Verdiğimiz her hizmette müşteri memnuniyetini sağlamak adına en uygun fiyatlı çözümleri sunmak için canla başla çalışıyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu

Resmî kurumlarda çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, İSG firmaları ve itfaiye gibi kurumların istemiş olduğu paratoner ölçüm ve uygunluk raporu mecburidir.

Paratoner raporu geçerlilik süresi 1 yıldır ve her yıl düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli ölçümlerinin yenilenmesi gerekmektedir.

Can ve mal güvenliği bakımından paratoner tesisatlarında alınacak paratoner uygunluk raporları işletmenizde oluşabilecek bir yıldırımda paratoner tesisatınızın ne kadar sağlıklı çalıştığının gerekli ölçümler yapılarak kontrol edilmesidir.

Özdinç elektrik olarak paratoner ölçümlerini en ince detayı ile hassas bir şekilde yapıyoruz ve raporlandırıyoruz.

Paratoner tesisatlarında topraklama ölçüm oranı 10 omh ile sınırlıdır. Bu sınırların aşılmaması gibi durumlarda ilave paratoner topraklama sistemi yapılmaktadır.

Paratoner uygunluk raporu için yapmış olduğumuz ölçümlerde kullandığımız cihazlarımız kalibrasyonlu ve her yıl düzenli olarak test ve kalibrasyonları yetkili kurumlar tarafından yapılmaktadır.

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu kanunen belirli büyüklükteki firmalar ve belirli kurum ve kuruluşlarda yıllık olarak yaptırılması zorunlu kılınan güvelik tedbiridir. Aynı zamanda bu raporlama Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından zorunlu tutulmuş, İSG ve İtfaiye raporlarında bulundurulması gerekmektedir.

Sizlerle yapacağımız anlaşma sonucunda kullanmış olduğunuz sistem için her yıl aynı dönemde can ve mal güvenliği açısından önem arz eden tuzla paratoner uygunluk ölçüm ve raporları tarafımızdan hazırlanmaktadır

Tuzla Paratoner Ölçüm Raporu

Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu ek olarak elektrik mühendisleri odası smm, elektrik mühendisleri odası büro tescil belgesi, cihaz kalibrasyon sertifikaları, Ekipnet kayıt belgesi, elektrik mühendisleri odası topraklama yetkilendirme belgesi, paratoner TSE ve laboratuvar testlerini ek olarak sunmaktayız.

Özdinç elektrik A.Ş hazırlamış olduğu paratoner uygunluk raporu tüm resmî kurumlarda geçerlidir. Tuzla Paratoner Tesisatının Uygunluğu Raporu önceden alınmış bir tedbir olarak mutlaka yetkili elektrik mühendislik firmalarına yaptırılmalıdır.

Özdinç Elektrik A.Ş firmamız 1988 yılından günümüze birçok resmi ve özel kurumların Tuzla paratoner ölçümü uygunluk raporlarını sağlamakta ve her yıl düzenli olarak kontrol ve ölçümlerini yapmaktadır.

Darıca yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu işinin heli ve belirli resmi kurum ve kuruluşlara kayıtlı elektrik ve mühendslik firmaları tarafından sonulabilen ve sonucu tamamen resmiyete dayanan bir hizmettir. Darıca yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmetini en uygun koşullar ile almak isteseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.