Özdinç Group

Tuzla Paratoner Montajı

Tuzla Paratoner Montajı ve Kurulumu iş yerleri ve tüm konutlar için bilinen en iyi yıldırımdan korunma önlemleri arasında yer almaktadır. Yıldırım savar olarak ta bilinen Paratoner Sistemleri can ve mal sağlığı acısından oldukça önemlidir.

Tuzla Paratoner Montajı

Tuzla Paratoner Kurulumu yoğun bir şekilde insan ziyaretine maruz kalan veya bünyesinde fazla personel çalıştıran birçok resmi veya özel kuruluşlar için zorunlu kılınmış bir güvenlik tedbiridir. Tuzla Paratoner Montajı yıldırım kaynaklı olarak oluşabilecek can ve mal kaybına karşı sizleri ve çevrenizi koruma altına alır.

Halk arasında yıldırım savar olarak ta bilinen Tuzla Paratoner Montajı, gökyüzü hareketleri tarafından oluşan enerjiyi topraklama sayesinde nötr hale getirmek için kullanılır. Bu sayede yaklaşık 1 milyar volta kadar oluşmuş olan enerji fazlası boşalma esnasında etkisiz hale getirilerek Tuzla Paratoner Kurulumu yapılmış olan yapıyı ve dolayısı ile içerisinde bulunan insanları doğabilecek olumsuzluklara karşı korur.

Bu denli yüklü bir enerjinin açığa çıkması maalesef ki yangınlara, yıkılmalara ve ölümlere neden olmaktadır. Sizlerde hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin büyük bir felaketten korunması adına bizi hemen arayabilir, teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik Paratoner kurulumu ve diğer hizmet verdiğimiz tüm işlerin sonuna kadar arkasında duruyor sizlere profesyonel hizmet sunuyor. 

Hızlı ve Uygun Çözümler

Paratoner seçimi ve kurulum hizmetlerini en kusursuz şekilde yapabilmek için gerekli olan tüm süreci işinin ehli mühendis ve kurulum ekibi ile birlikte yönetiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Tuzla Paratoner Kurulumu

Tuzla Paratoner Sistemi Kurulum esnasında gerekli fizibilitenin yapılması şirketimizin sorumlulukları içerisinde yer almaktadır. Paratoner sıradan alelade kurulabilecek bir sistem değildir. Belli hesaplamalardan geçmesi, yerinin belirlenmesi, kurulum esnasında kullanılacak yardımcı elemanlara karar verilmesi uzmanlık isteyen işler arasında her almaktadır. Yakalama  kapasitesi 79 metre ile 109 metre arasında sınırlı olan Tuzla Paratoner Sistemindeki plan ve proje bu sistemin verimli çalışması adına büyük önem arz etmektedir.

Tuzla Paratoner Çeşitleri

Tuzla paratoner çeşitleri uygulanacak alana göre değişiklik gösterse de genel olarak tercih çubuk şeklinde olarak bilinen aktif sistemdir. 2 farklı çeşidi olan ve kurulumu yapılan sistemler şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Tuzla Aktif Paratoner Kurulumu
  • Tuzla Faraday Paratoner Kurulumu

Tuzla Aktif Paratoner Montajı

Tuzla Aktif Paratoner Montajı genel olarak en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Maliyet açısından diğer sisteme göre çok daha uygun olan Aktif Paratoner sistemlerinin montajı hızlı bir şekilde projelendirilip yapılmaktadır. 

Aynı zamanda Tuzla ve Çevresine Aktif Paratoner Satışımız bulunmakla birlikte yardımcı olacak tüm ekipmanların temini de gerçekleştirilmektedir.

Tuzla Faraday Paratoner Montajı

Tuzla Faraday Paratoner Montajı bir önceki sisteme nazaran biraz daha maliyetli sistemlerdir. Ancak yakalama kapasiteleri de buna bağlı olarak artış göztermektedir. Kafes şeklindeki yakalama ucu sayesinde bir çok noktadan yıldırımı kendisine çekmesi ile bilinen bu sistem genelde özel yerler, geniş alana yayılmış işletmeler ve siteler için çok daha idealdir. 

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Tuzla Paratoner Firması

Tuzla Paratoner Çalışma Prensibi

Tuzla Yıldırımdan Korunma Sistemi olan Paratonerlerin çalışma prensipleri bir çok kişi tarafından yanlış bilinmektedir. Yanlış olarak bilinen paratoner çalışma prensibi düşen yıldırımın kablo yardımı ile toprağa iletilmesidir. Bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir. Eğer bu mantık doğru olmuş olsaydı zaten bir binanın hemen her yerinin toprakla bağlantısı olduğundan yıldırımdan etkilenmesi gerekmeyecektir.

Paratoner çalışma sistemindeki yanlış bilinen şeyin şu olduğuna kanaat getirmek doğru bir mantık olacaktır. Biriken enerjinin 1 milyar volta kadar çıktığı düşünülürse paratoner ile toprak arasında yapılan ince bir kablonun böyle bir yükü taşıma ihtimali yoktur. Hatta böyle bir yükü taşıyacak güçte bir kablo üretimi de yoktur. O kablodaki amaç yakalama ucunun toprak olarak gösterilmesidir. Yakalama ucu ise enerjiyi nötr hale getirir.

Profesyonel Tuzla Paratoner Montajı

Eper ki gerçekten Profesyonel bir şekilde Tuzla Paratoner Montajı yaptırmak istiyorsanız ve güveneceğiniz bir firma arayışı içindeyseniz şuan çok doğru bir yerdesiniz. 35 Yılı aşkın tecrübemizle sayısız kurum ve kuruluşa hizmet vermiş Elektrik ve Mühendislik firmasıyız.

Tüm hizmetlerimize maksimum özen gösteriyor ve hizmeti mühendislerimiz eşliğinde veriyoruz. Fizibilite, proje, projeye uygun kurulum ve gerekli testlerin yapılmasından sonra sisteminizi çalışır vaziyette sizlere teslim ediyor ve bu hizmeti sizlere en uygun koşullar çerçevesinde sunuyoruz.

Tuzla Paratoner Kurulumunda  kusursuzluk istiyor ve her zaman yanınızda olacak bir işletme ile bu yolda yürümek istiyorsanız bizi hemen arayabilir, sizin için sunacağımız imkanlardan faydalanabilirsiniz.