Özdinç Group

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti işlemlerinde profesyonel bir yardıma mı ihtiyacınız var? O zaman sizin için en doğru yerdesiniz. Bizleri hemen arayın, sizler için sunduğumuz Elektrik proje çizimi ve abonelik işlemlerinden kusursuz imkanlardan hemen faydalanın.

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Hizmetleri için iş veren firma ile dağıtım şirketine bağlantı anlaşması yani sözleşme imzalanır. Anlaşma ardından dağıtım şirketine enerji müsaadesi için tarafımızdan elektrik mühendisi aracılığı ile başvuruda bulunulur.

Dağıtım şirketince verilen izinler sonrasında elektrik iç tesisat projesi var olan mimari projeye uygun şekilde hazırlanır. Mevzuatlara uygun şekilde hazırlanan elektrik projesi konu ile ilgili yetkili kurumun onayına sunulmaktadır.

Özelikle elektrik projelerinin yetkili sorumluluğunu üstlenecek kişiler elektrik mühendisleri odasına kayıtlı SMM belgeli ve dağıtım şirketlerine kayıtlı enslatör numaralı yetkili fen adamlarıdır.

Elektrik dağıtım şirketince elektrik projesinin onayının ardından enerji müsaadesi, proje ve bağlantı evrakları tamamlanarak elektrik abonelik dosyası tekrar onaya sunulur. Gerekli onayların alınmasının ardından elektrik abonelik dosyası sonrası tesis kabul başvurusu yapılır.

Tesis kabulü ilgili elektrik dağıtım şirketinin mühendisleri tarafından elektrik projesine uygunluğu denetlenir. Denetleme sonrası elektrik abonelik işlemlerine geçilir. Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Hizmetinde sonsuz güvenebileceğiniz profesyonel bir firma arıyorsanız bu güne kadar imza attığımız sayısız  proje ve referansla yanınızdayız.

Profesyonel Çalışma

Kartepe Elektrik Projesi Çizim Hizmetinde işlemlerinin tümünü uzman mühendislerimiz ve ekip çalışanlarımızla yürütüyor sizleri kusursuz ve profesyonel hizmetle buluşturuyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Müşterilerini düşünen bir işletme olarak sizlere en uygun çözümleri sunmak için maksimum enerji harcıyor verdiğimiz hizmete oranla en uygun teklifleri sunuyoruz

0
Yıllık Tecrübe

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi

Kartepe Güç Artırım Proje Çizimi

Kartepe elektrik güç artırım projeleri mevcut işletmelerde kullanılmakta olan enerjinin yetersiz olması ya da küçük işletme ya da binalarda tek fazlı kullanımın üç faza çıkarılması gibi sebeplerden hazırlanmaktadır. Büyük ve küçük çaplı her işletmede gereksinim duyulabilecek elektrik güç artışı yetkili elektrik firmaları tarafından yapılmakta ve projelendirilmektedir.

Büyük çaplı işletmelerde genelde trafo tesisi kullanılmakta güç artışı için trafonun kva gücü artırılmakta bununla birlikte ana dağıtım panosu ADP ve kompanzasyon sistemlerinde gerekli güç atışına göre ilaveler düzenlemeler yapılır.

Giriş kabloları güç artırım projesinde kullanılacak kilovat yüküne göre gerekli gerilim düşümlerde hesaplanarak projelendirilmektedir. Yapılacak her türlü güç artışı mevzuatlara uygun şekilde uzman mühendislerimiz tarafından en ince ayrıntılar düşünülerek elektrik güç artışı projesi çizilir.

İlgili elektrik dağıtım şirketine enerji müsaadesi proje ve kabul işlemlerinin ardından güç artırım gerçekleşmektedir.

Fabrikalarda genelde kullanılmakta olan makinaların zamanla fazlalaşması kullanılan kilovat yükünün sürekli artması ve trafo yükü kva gücünün yetersiz kalması gibi sebeplerde güç artırım talebine ihtiyaç duyulmaktadır.  Kartepe elektrik güç artırım projeleri için gereken işletmelerin elektrik güç artırım talep ve proje kısımları yalnızca yetkili elektrik mühendisi tarafından projelendirilmektedir.

Kartepe Orta Gerilim Trafo Tesisi Proje Çizimi

Kartepe Orta gerilim trafo projesi büyük işletmeler O.G abone talebinde bulunulan işletmelerin ihtiyacını karşılamak için hazırlanır. Kartepe Orta gerilim trafo tesisi projesi yalnızca yetkili elektrik mühendislik firmaları SMM tarafından yapılabilir. Trafo tesisi projelendirmeden önce makine yerleşim yerleri toplam kilovat yükleri gibi bilgiler keşif esnasında iş verenden istenir.

Yapılan keşfe istinaden uzman mühendislerimiz en uygun trafo kva yükünü hesaplayarak orta gerilim trafo tesisi projesini hazırlar. Kartepe Orta gerilim trafo tesisi projesi normal alçak gerilim projelerinden daha kapsamlı ve ilgili dağıtım şirketlerinin belirlemiş olduğu resmi süreçlere tabidir. Resmi süreçler Orta gerilim trafo tesisi enerji müsaadesi, orta gerilim trafo tesisi proje onayı, orta gerilim trafo tesisi geçici ve kesin kabulünü kapsamaktadır.

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti Zayıf Akım Proje Çizimi

 

Kartepe Zayıf akım tesisat projesi fabrika ve işletmelerde kullanılacak olan kamera, internet data hatları, yangından korunma ikaz tesisatı, seslendirme ve acil anons sistemleri gibi daha çok elektronik ağırlıklı uygulama işlerinin yapılabilmesi için önceden tasarlanarak projelendirme kısmına zayıf akım tesisat projesi denir. Kartepe Zayıf akım projesi konusunda uzman firmamız gerekli keşifler neticesinde en uygun ve en doğru projelendirme hizmetini sunmaktadır.

Kartepe Zayıf akım tesisatlarında da kuvvetli akım tesisatlarında olduğu gibi hesaplamalar yapılır. Uzman mühendislerimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar hazırlanan zayıf akım tesisat projesi gerek güvenlik gerekse tedbir bakımından oldukça önemlidir. Zayıf akım tesisat projesi firmaları arasında tercih edilme sebebimizde müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en uygun maliyetli profesyonel çözümler sağlamaktır.

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti Enerji Nakil Hattı Proje Çizimi

Kartepe Enerji nakil hattı projesi arazi şartları ve güzergâha göre tepe kuvvetleri hesaplanarak çizilir. Kartepe Enerji nakil hattı güzergâhı elektrik mühendislerinin belirlemiş olduğu direk mesafelerine göre harita mühendisleri hattın güzergâhının ölçümlerini yaparak koordinatlara göre enerji nakil hattı krokisini çıkarır sahada direk noktalarını belirler.

Kartepe enerji nakil hattı proje çiziminde belirlenen direk noktalarına göre acı ve aliman hesaplanarak tepe kuvvet güçleri hesaplanır. Hesaplanan tepe kuvvetlerine göre direk secimi yapılır ve enerji nakil hattı projesi hazırlanır.

Özdinç elektrik mühendislik yüksek gerilim enerji nakil hattı projelendirme konusunda yılların vermiş olduğu bilgi ve birikim ile sizlere en uygun çözümleri enerji nakil hattı proje ve uygulama işlerinde çözüm ortağınız olarak hizmet vermektedir.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Kartepe Jeneratör Ruhsat Proje Çizimi

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti işlemleri içerisinde bulunan Kartepe jeneratör ruhsat proje çizimi için küçük orta ve büyük çaplı işletmelerde öncelikle gerekli keşifleri yapıyor kullanılmak istenen toplam kva ve güçleri hesaplıyoruz. İşletmenin ihtiyacına uygun gerekli güç hesapları, jeneratör kabini, jeneratör topraklama sistemi, jeneratör havalandırma sitemi ve gerilim düşümü hesapları uzman mühendislerimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar hesaplanarak jeneratör projesi hazırlanmaktadır.

İlgili elektrik dağıtım şirketleri jeneratör ruhsatı için jeneratör ruhsat projesi talep etmektedir. Özelikle orta ve büyük çaplı işletmelerde jeneratör ruhsatı alınması zorunlu hale gelmiştir. Jeneratör ruhsat projesini uzman mühendislerimiz tarafından mevzuatlara uygun olarak çizilmekte ve ilgili elektrik dağıtım şirketlerine gerekli proje onay talepleri firmamız Özdinç elektrik mühendislik A.Ş tarafından gerçekleştirilmektedir.

Jeneratör tesisatı projesi özelikle transfer panolarda şebeke ve jeneratör devrelerini birbirinden ayıran elektriksel veya mekanik kitleme sistemli nötür korumalı dört kutuplu otomatik şalterler, kontaktörler veya ATS şalterlerle yapılmaktadır. Jeneratör kullanılacak tesislerde jeneratör hesabı oldukça önemlidir. Bilinçsiz hesaplanan jeneratör yükleri işletmenizin jeneratör ihtiyacını karşılayamayacağı gibi işletmenizde bulunan makine ve teçhizatlara ciddi anlamda zarar verir.

Kartepe Yıldırımdan Korunma Paratoner Proje Çizimi

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti işlemlerinden biri olan Kartepe Yıldırımdan korunma paratoner projesi mevcut ya da yeni yapılan bir paratoner tesisinin yıldırımı yakalama hesaplarının yapıldığı elektriksel bir proje türüdür.

Kartepe Yıldırım paratoner projesi alan tarama hesapları paratoner tesisatının yarı çaplarına göre hesaplanmaktadır. Özdinç elektrik mühendislik A.Ş firmamız paratoner projelerinizde uzman mühendislerimizle gerek saha keşifleri gerekse tapu üzerinden paratoner alan tarama projelerini hazırlamaktadır.

Özelikle çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ve İSG firmaların paratoner projesi alan tarama hesaplarını mecburi tutmakta ve her yıl düzenli kontrollerini sağlamaktadır.

Can ve mal güvenliği bakımından oldukça önemli olan paratoner projesi işletmenizde oluşabilecek yıldırımdan ne derece korunduğunuzu ne kadar alanı kapsadığını gösteren uzman mühendislerimiz tarafından büyük bir hassasiyet ile hazırlanan projelerimiz çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ekipnet sistemine kayıtlı yetkili elektrik mühendislik firması olarak hazırlanmaktadır.

Kartepe Fabrika Elektrik Tesisatı Proje Çizimi

Kartepe Elektrik Projesi Çizim Hizmeti işlemlerinin başında gelen Kartepe fabrika elektrik tesisatı proje çizimi, uzmanlık gerektiren oldukça önemli bir proje türüdür. Kullanılacak her türlü aydınlatma makine ve teçhizatlar büyük bir hassasiyetle ayrı ayrı hesaplamaktadır. Akım taşıma kapasitesi, gerilim düşümü, amper hesabı ve yerleşim planını kapsayan detaylı fabrika elektrik tesisat projesi firmamız tarafından hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.

Müşterilerin istekleri doğrultusunda hazırlanan fabrika elektrik tesisatı projesi busbar, tava, makine, aydınlatma, ana dağıtım panosu, tali pano, idari bina gibi elektrik tesisatlarının yapımının en doğru ve güvenilir şekilde uygulanabilmesi için hazırlanmaktadır. Kartepe fabrika elektrik tesisatı proje çizimi için Özdinç Elektrik A.Ş olarak müşterilerimizin isteklerini projelerinde en doğru şekilde uygulamaktadır.

Kartepe Kompanzasyon Hesabı Ve Proje Çizimi

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Hizmeti işlemlerinde uzman olan Özdinç elektrik A.Ş Kartepe kompanzasyon projesi konusunda uzman yetkili elektrik mühendislik firmasıdır. Reaktif cezalara karşı bilinçli hesaplanan bir Kartepe kompanzasyon projesi tek hat şeması işletmenizi reaktif cezalara karşı korur ciddi tasarruf elde etmenizi sağlar.

Firmamız kompanzasyon hesabını yılların vermiş olduğu bilgi ve birikim ile özenle hesaplıyor ve projelerinde titizlikle uygulamaktadır. Kartepe  kompanzasyon projesi çizimi ne kadar iyi hesaplanırsa kompanzasyon sisteminiz daha düzenli çalışır. Ülkemizde bilinçsiz hesapsız yapılan kompanzasyon sistemleri yüzünden her yıl işletmeler ciddi anlamda reaktif cezalara maruz kalmaktadır.

Kartepe Yangın Algılama Tesisatı Proje Çizimi

Kartepe yangın algılama tesisat projesi çizimini büyük bir titizlikle hazırlıyor her ayrıntıyı ayrıca hesaplıyoruz. Kartepe Yangın algılama tesisat projesi dikkat gerektiren ve ayrıntıların hassasiyetle hesaplanması kapsamındadır. Yangın algılama projesine başlamadan önce mimari projeye göre ısı ve duman hesapları yapıyoruz.

Yapılan ısı ve duman hesaplarına göre yangın algılama tesisat projesine gerekli detektör yerleşimini yapıyoruz. Yangın planında bölümleri ayırdığımız Kartepe yangın algılama tesisatında adresleme sistemini projelerimizde belirtiyoruz. Kartepe Yangın algılama tesisat projesinde yangın kaçış noktalarının exit ve acil buton yerleşimlerini belirtiyoruz. Fabrika veya işletmelerde ses yoğunluğuna göre yangın siren sayısını belirliyor yangın algılama tesisat projesinde yerleşimlerini sağlıyoruz.

Kartepe Yangın algılama tesisat projesinde kullanılacak kablolama sistemini belirliyor ve teknik şartname doğrultusunda projelerimizde uyguluyoruz. Kartepe Yangın algılama tesisat proje hizmeti veren firmamız konusunda uzman ve yetkili elektrik mühendisleriyle projelerinizi büyük bir özenle hazırlıyor siz değerli müşterilerimizin can ve mal güvenliğini ön planda tutuyoruz.

Özdinç elektrik mühendislik A.Ş olarak Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti işlemleri içinde bulunan Kartepe yangın algılama tesisat projelerinizde firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kartepe Elektrik Dağıtım Panoları Tek Hat Proje Çizimi

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti işlemlerinin temelini oluşturan Kartepe elektrik pano projeleri tek hat şemaları elektrik panosunun tasarımını ve kullanılmak istenen yüklerin detaylı şekilde hesaplanmasını kapsamaktadır. Kartepe elektrik pano tek hat şeması projesi kullanılacak olan elektrik tesisatının dağıtımını sağlayacak panolardır.

Dağıtımı sağlanacak panonun kullanılmak istenen yükleri firmamız tarafından hazırlanmakta elektrik pano projesi uzman mühendislerimiz tarafından titizlikle çizilmektedir.

Kullanılacak her türlü pano öncesinde tüm hesaplamalar en in ayrıntısına kadar yapılarak proje haline getirilmektedir. Bilinçsiz yapılan her pano işletmede kullanılmakta olan elektrik tercihanlarınızın kullanımını ve verimli çalışmasını engellemektedir.

Kartepe Fabrika Aydınlatma Tesisatı Hesabı Ve Proje Çizimi

Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim Şirketi Hizmeti içerisinde bulunan Kartepe fabrika aydınlatma projesini çizmeden önce fabrika alanına göre aydınlatma yerleşim planını çıkarıyor lümen, lüx ve ışık şiddetlene göre aydınlatma projesini çiziyoruz.

Doğru yapılan Kartepe fabrika aydınlatma projesi verimliliği artıracağı gibi hatalarında minimum seviyeye indirerek çalışanların yüksek ya da düşük bir aydınlatma kalitesine maruz kalmasını engelliyor, en doğru aydınlatma kalitesini projelerimizde uyguluyoruz.

Doğru yapılan Kartepe aydınlatma tesisatı projesi imalat kalitesini artırılmaktadır. Firmamız Özdinç elektrik A.Ş Kartepe Elektrik Tesisatı Proje Çizim ve aydınlatma tesisat projesi çizen firmalar arasında yetkili elektrik mühendislik firmasıdır.