Özdinç Group

Dilovası Paratoner Hizmeti Kurulum Montaj

Dilovası Paratoner Kurulumu veya Dilovası Paratoner Montajında uzman bir firma arıyorsanız Özdinç Elektrik olarak sizlerin yanındayız.

Dilovası Paratoner Kurulumu

Bir çok kurum ve kuruluş için kanunlarla zaruri kılınan Dilovası Paratoner Kurulumu hiçte hafife alınmaması gereken bir konudur. Can ve mal güvenliğinin korunması adına  ve buna ilaveten doğabilecek maddi ve manevi zararların önüne geçmek için kullanılan Dilovası Paratoner Montajı şirketimiz tarafından kanunlar ile belirtilmiş şekilde ve özenle uygulanmaktadır.

Kamu kurumları, özel okullar, fabrikalar ve hastaneler gibi kuruluşların kurulum ve raporlama esnasında Çalışma ve Sosyal Kurumlar Bakanlığının yapacağı denetimlerde bulundurulması gereken en önemli tedbirler arasında yer almaktadır. Birçok işletme bunu sadece alınacak ruhsatlar için bir basamak olarak görse de esas olan candır. İşletmede bulunan ve ziyaret edecek kişilerin korunması için titiz davranılmalıdır.

Biz yaptığımız tüm işlerde olduğu gibi Dilovası Paratoner Kurulumu hizmetlerinde de her detayı düşünüyor olabilecek sorunları engellemek için işimizi dikkatle yürütüyoruz.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik Paratoner kurulumu ve diğer hizmet verdiğimiz tüm işlerin sonuna kadar arkasında duruyor sizlere profesyonel hizmet sunuyor. 

Hızlı ve Uygun Çözümler

Paratoner seçimi ve kurulum hizmetlerini en kusursuz şekilde yapabilmek için gerekli olan tüm süreci işinin ehli mühendis ve kurulum ekibi ile birlikte yönetiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Dilovası Paratoner Montajı

Dilovası Paratoner Montajı, binalarda yıldırım düşme ve bu yıldırımdan ötürü zarar görme riskini ortadan kaldırmak için kullanılan bir güvenlik sistemdir. Dilovası Paratoner Kurulumu buluttaki elektronlarla etkileşerek yıldırımın vereceği zararları engeller. Bu sayede tüm bina ve işletmelerde yıldırım düşme riskini ortadan kaldırmayı hedefler. Paratonerler farklı tiplerde olduğu için paratoner kaç metre korur sorusuna sabit bir cevap vermek mümkün değildir. Korudukları alan türlerine göre değişse de 79 metre ile 109 metre arasında güvenliği sağlamaktadır.

Dilovası Paratoner Çeşitleri

Dilovası paratoner tesisatı çeşitleri uygulanacak alana göre değişiklik gösterse de genel olarak tercih çubuk şeklinde olarak bilinen aktif sistemdir. 2 farklı çeşidi olan ve kurulumu yapılan sistemler şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Dilovası Aktif Paratoner Kurulumu
  • Dilovası Faraday Paratoner Kurulumu

Dilovası Aktif Paratoner Kurulumu

Genel olarak bakıldığı zaman Dilovası Paratoner Kurulumu içerisinde bulunan Dilovası Aktif Paratoner Montajı en uygun çözümlü paratoner çeşidi arasında yer almaktadır. Herkesin bildiği ve her yerde gördüğü çubuk çeklinde olan bu paratoner aynı zamanda en hızlı kurulan paratoner çeşididir. Firmamız tarafından en hızlı şekilde uygulanan Dilovası Aktif Paratoner Montajı için kurulum ve testler yapıldıktan sonra sistem hazır şekilde tarafınıza teslim edilir.

Dilovası Faraday Paratoner Montajı

Dilovası Faraday Paratoner Montajı kafes şeklinde olan bir paratoner modelidir. Bir çok yerden algılama yapar ve koruma kapasitesi birden çok paratoner ucu olduğundan dolayı daha fazla menzile hitap etmektedir. Kısa süre içinde kurulumu tamamlanan Dilovası Faraday Paratoner Kurulumu tüm testler yapıldıktan sora sizlere teslim edilmektedir.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Dilovası Paratoner Kurulumu

Dilovası Paratoner Montajı esnasında dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmaktadır. Kurulum başlamadan önce gerekli fizibiliteyi yapmak, kurulum yapılacak yapı paratonere uygun değilse tepe noktasını uygun hale getirmek işlemlerin başlangıcıdır. Projenin hazırlanması tesisatın temin ve kurulum süreci ise oldukça kısa zaman zarfından çözümlenmektedir.

Dilovası Paratoner Montajı

Paratoner Çalışma mantığı bir çok kişi tarafından yanlış bilinmektedir. Paratoner yakalama ucundaki kablo vasıtası ile paratonerin yakaladığı enerjinin toprağa iletilmesi oldukça yanlış bir düşüncedir. Binlerce volt elektriği taşıyacak bir kablo halen üretilmemiştir. Bu kablonun mantığı paratoner yakalama ucunu toprak ile bağlantısını kurarak toprak izlenimi vermekti. Yakalama ucundaki bileşenler aracılığı ile yıldırım nötr hale getirilir.

Dilovası Paratoner Firması Özdinç Elektrik

Firmamız çalışma bakanlığı ekipnet sistemine ve elektrik mühendisleri odasına kayıtlı SMM ve Büro tescil belgelerine sahip yetkili elektrik mühendislik firmasıdır.

Resmi olarak şirketler grubu içerisinde bulunan bir firma olarak verdiğimiz hizmetin de sonuna kadar arkasında duruyoruz. 

En ufak bir sorun halinde sahada bulunan ekiplerimiz doğrultusunda hızlı bir şekilde sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Verdiğimiz hizmetin sonuna kadar arkasında durarak öncelikle güvenliği sonrada müşteri memnuniyetini sonuna kadar karşılıyoruz.