Özdinç Group

Derince Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu

Derince yangın algılama tesisatı kurulumu can ve mal kaybının engellenmesi adına adeta hayat kurtarıcı sistemlerdir. Genellikle orta ve büyük işletmelerde kullanılan bu sisten yangın anında ikaz sistemi ile çıkış noktasını haber veren elektronik algılama ve güvenlik sistemidir.

Derince Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu

Derince yangın algılama tesisatı kurulumu sayesinde duman ve ısı detektörleri aracılı ile yangının çıkış yeri algılanmaktadır. Detektörler aracılığı ile algılanan duman ve ısı algılama sistemi içerisinde kurulmuş olan ana santrale iletilir ve iletilen bilgi ikazlı olarak bildirilir. Bu sayede hangi yanlın algılama cihazının ikaz verdiği, duman ve ısının çıkış noktası bilinmiş olunur. Uyarı ile birlikte yangın sirenleri de devreye girerek işletme çalışanları kaçış noktasına yönlendirilir.

Yangın çıktığında algılama tesisatı gerek Derince gerekse ülkenin her yerinde itfaiye raporlarında, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ve İSG iş sağlığı güvenliği firmaları tarafından istenmektedir. Derince yangın algılama tesisatı kurulumu can, mal ve bununla birlikte çevreye verilebilecek zararlardan dolayı kanunlarla mecburi kılınmıştır.

Derince yangın algılama tesisatı kurulumu içerisinde kaçış noktalarına acil yangın butonları konulmaktadır. Gerekli görülen anlarda bu butonlarda kullanılmaktadır. Derince yangın algılama tesisatının kurulumu esnasında iş yerindeki çalışma ortamının ses oranı hesaplanarak siren için gerekli ses düzeyi ayarlanır. Acil çıkış kapıları için gerekli aydınlatma ve yönlendirme levhaları kanuna uygun şekilde yapılmaktadır.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik tarafından uygulanan Derince yangın algılama tesisatı kurulumu sayesinde fabrika ve diğer işyerleri yangından kaynaklı olabilecek her türlü soruna karşı güvence altında olur.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Özdinç Elektrik müşterilerine değer veren bir işletmedir. Biz işimize ve çalışanlarımıza sürekli yatırımlar yapıyor siz değerli müşterilerimizin işine hızlı ve uygun çözümler üretiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Derince Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu

Derince Yangın Algılama Tesisatı Kurulumunu Nasıl Gerçekleştiriyoruz

Özdinç Elektrik olarak öncelikle işletme toplam m2 baz alınarak duman ve ısı hesaplamalarını mühendislerimiz eşliğinde yapıyor ve yangın çıktığını belirleyen algılama tesisatı projesini oluşturuyoruz.

Hazırlanan projeye uygun şekilde yangın butonları, acil çıkış yönlendirme levhaları, acil çıkış kapısı acil aydınlatma tesisatı, duman ve ısı detektörlerini gerekli alanlara yerleştiriyor kurulumunu sağlıyoruz.

Yangın algılama adresleme sistemi üzerinden yangın santrali üzerinde bölgeleri ayrı olarak adresliyoruz.

Adresli olarak montajını yapmış olduğumuz yangın algılama tesisatı üzerinden bölge numaralandırma işlemini tamamlıyoruz.

Derince yangın algılama tesisatı kurulumu içerisinde bulunan ısı ve duman detektörlerini, bu detektörlerin ana sistem üzerindeki adreslemelerini ve yangın algılama sistemin tümünün kontrollerini yapıyor sistemi devreye alıyoruz.

Yangın sistemleri ve algılama hizmetleri konusunda uzun yıllardır sizlere hizmet vermen firmamız her türlü itfaiye raporlarında elektriksel raporlandırma hizmetini de sunmaktadır.

Derince Yangın Algılama Adresleme Sistemi

Derince  Yangın Algılama Tesisatı Kurulumunda adresleme sistemi yangın esnasında ciddi avantaj yaratan sistemlerin başında gelmektedir. Dedektörler sayesinde yangın, duman ve ısının başlangıç noktası tem olarak belirlenip merkez olarak kurulmuş olan ana kumandaya bildirilir. Bu sayede yangının tam olarak nerede başladığının anlaşılmasına ve gerekli tedbirlerin hızlıca alınasına imkan sağlar.

Derince Yangın Algılama Tesisatı Kaçış Planı

Her işletmenin öncelikle resmiyete dayanan sonrada kendi durumuna göre bir kaçış planı olması şarttır. Bu plan Derince  yangın algılama tesisatı kurulumu esnasında işletme İSG uzmanı ve kurulum ekibi tarafından hazırlanabilmektedir. Kaçış esnasında gerekli aydınlatma, buton, ikaz ve levhaların bulunması zorunlu olduğu gibi gerekli uyarı levhalarının da ışıklı olması şarttır. Plan dahilinde mevzuatta belirtildiği şekilde kaçış noktaları da tarafımızdan hazırlanmaktadır.

Neden Özdinç Elektrik

Değerli müşterilerimiz öncelikle köklü bir firma olduğumuzu 1988 yılından bu yana Kocaeli / Gebze ilçesinde elektrik, elektrik tesisatı, endüstriyel elektrik, paratoner sistemleri, pano montaj ve kurulumları gibi birçok konuda hizmet verdiğimizi bilmenizi isteriz.

Biz sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için elimizden gelen çabayı sonuna kadar gösteriyor hiçbir şekilde ve hiçbir konuda müşterilerimizin ve müşterimiz olma potansiyelindeki işletmelerin mağdur kalmasını istemiyoruz. Bu sebeple eğer gerekirse 7 gün 24 saat kesintisi hizmet sunuyoruz.

Gerek Derince Yangın Algılama Tesisatı Kurulumunda gerekse diğer hizmet verdiğimiz tüm konularda koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak adına eğitimli olmuş olsa bile bizim tarafımızdan eğitime tabi tutulan ekip üyeleri ile çalışıyor projelerimizi ise yine kendi bünyemizdeki mühendislerimiz eşliğinde tamamlıyoruz.

Geniş servis ağımız sayesinde de gerek bizim yaptığımız kurulumlar olsun gerekse farklı yerden hizmet almış olun desteğimizi esirgemiyoruz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.