Özdinç Group

Derince Kompanzasyon Kurulumu

Derince Kompanzasyon kurulumu hali hazırda kullanılan aktif enerjinin maksimum seviyeye getirilmesine olanak sağlar. Güç için var olan faktörlerin yüksek verimde kullanılması için kondansatörler aracılığı ile kapasitif ve reaktif dengenin sağlanması amacı ile kurulan donanımdır. Genellikle orta ve büyük işletmeler için kurulumu yapılan kompanzasyon panolarının projeden imalatına kadar her süreç firmamız tarafından gerçekleştirilir.

Derince Kompanzasyon kurulumu

Derince Kompanzasyon kurulumu iki farklı güç için uygulanabilir sistemlerdir. Aktif güç ve reaktif güç olarak adlandırılan bu güçler mantık açısından da düşünüldüğü gibi kullanılan ve atık güç anlamına gelmektedir.

Aktif olarak adlandırılan güç tüm sistemler üzerinde kullanılan güç toplamıdır. Reaktif ise kullanımdan arta kalan atık güç olarak değerlendirilmektedir. Reaktif güç endüktif ve kapasitif olmak üzere kendi arasında iki farklı gruba ayrılır. Endüktif manyetik ve bobin mantığı ile çalışan cihazların tükettiği, kapasitif ise kapasitörler tarafından kullanılan güçtür. Bu farklı çalışan iki gücün ters yönlü olduğundan dolayı doğru kullanım olarak revize edilmesi durumunda enerji tüketimi azalır ve cezai durumlar ortadan kalkar.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik olarak yapmış olduğumuz her işin sonuna kadar arkasında durduğumuz gibi Derince Kompanzasyon kurulumu içinde aynı özeni göstererek müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Özdinç Elektrik olarak yapmış olduğumuz her işin sonuna kadar arkasında duruyor sizlere kusursuz hizmeti sunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Derince Kompanzasyon kurulumu

Derince Reaktif Ceza Takibi

Derince Kompanzasyon kurulumu, Derince reaktif ceza takibi sürecinde sürekli olarak kullanılan enerjinin makineler veya kullanılan teçhizatlar tarafından kullanımına oranla aktif olarak enerji ile çekilen gücüdür. Kondansatör grupları reaktif enerjinin dengelenmesinde önemli rol oynar. Reaktif enerjinin oluşumunun engellenmesi için kullanılan kondansatör gruplarına yükün eşit olarak dağıtılmasından geçer

Derince Kapasitif Ceza Takibi

Derince kapasitif ceza takibi orta ve büyük orandaki işletmeler tarafından kullanılmakta olan LED UPS motor sürücüleri gibi cihazlar aracılığı ile oluşmuş olan kapasitif enerji şönt reaktörlerin kullanımı ile dengelenmektedir. Kapasitif enerjinin kontrolü sürekli olarak yapılmalıdır. Herhangi bir cezai duruma maruz kalmamak için bizi arayarak destek talebinde bulunmanız tavsiye edilir.

Derince Reaktif Ceza Neden Gelir

Derince reaktif cezasının gelme sebeplerinin başında yanlış yapılan kompanzasyon sistemi, arızalı kondansatör, kontaktör veya sigortalar bulunmaktadır. Reaktif açısından herhangi bir cezaya maruz kalmamak için bizimle hemen iletişime geçmeniz menfaatinize olacaktır. Unutmayın ki ceza bedelleri var olan sorunların giderilme bedellerinden daha yüksektir.

Derince Kapastif Ceza Neden Gelir

Derince kapasitif cezasına sebep olan etkenler genelde kompanzasyon panosunda yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır. Pano üzerinde bulunan şönt reaktörlerin arızalanması, arızadan dolayı kondansatörlerin ihtiyaç harici devreye girmesi, kondansatör guruplarında kullanılan kontaktörlerin bitişik veya yapışık olması kapasitif cezasına neden olmaktadır.

Özdinç Elektrik

Derince Kompanzasyon Panosu Kurulumunda Kullanılan Malzemeler

Kompanzasyon panosunda kullanılan malzemeler reaktif güç kontrol rölesi, çeşitli klovarlar da kondansatörler, deşarj özellikli kompanzasyon kontaktörleri, kademe koruma sigortaları, şönt reaktör, harmonik reaktör ve gerekli sarf malzemelerden oluşmaktadır

Harmonik oranı yüksek olan işletmelerde harmonik filtreli kompanzasyon uygulanmakta, kapastif oranı yüksek olan işletmelerde ise şönt reaktörler kullanılmaktadır. Toplam çekilen aktif yük hesabına göre kademe ve klovar hesabı yapılmaktadır.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Derince Kompanzasyon kurulumu Özdinç Elektrik

Reaktif Ve Kapasitif Endeks Hesabı Nasıl Yapılır

1.8.0 Aktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

5.8.0 Reaktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

8.8.0 Kapastif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

Çıkan sonuçlar aktif yüke (1.8.0) bölünerek hesaplanır.

 %33 reaktif %20 kapastif oranını geçmemesi gerekmektedir. Aksi durumda dağıtım şirketi tarafından cezai işlem uygulanacaktır.

Firmamız düzenli olarak reaktif hesaplamaları yaparak herhangi bir olumsuzlukta derhal müdahile ederek sorunu çözmektedir.

Derince Kompanzasyon Kurulumu Ve Reaktif Takibi

Özdinç Elektrik A.Ş kompanzasyon sistemleri konusunda yılların vermiş olduğu bilgi ve birikimle kompanzasyon kurulumu kompanzasyon takibi reaktif ceza ve kapastif ceza gibi konularda uzmanlaşmış teknik personel ve mühendisleriyle yapılan keşif ve hesaplamalar sonucunda müşterilerine en doğru ve en ekonomik çözümler sunmaktadır.

Derince Kompanzasyon pano sistemleri konusunda birçok resmi kurum ve özel sektörlere hizmet veren firmamız her gecen gün müşteri portföyünü genişletmektedir.

Derince Kompanzasyon kurulumu hizmetlerimizden faydalanmak bizimle hemen iletişim kanallarımız üzerinden bağlantı kurabilir kusursuz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Neden Özdinç Elektrik

Sizlerde Derince Kompanzasyon kurulumu arıza ve reaktif tercihi için bizlere iletişim bölümümüzdeki iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Profesyonel ellere işletmenizin reaktif takibini ve kompanzasyon kurulum işini gönül rahatıyla emanet edebilirsiniz.

Uygun çözüm, kaliteli ve profesyonel kompanzasyon kurulumu ve kompanzasyon takibi için ÖZDİNÇ ELEKTRİK A.Ş müşteri memnuniyetini ön planda tutmak için elinden geleni sonuna kadar yapmaktadır. Unutulmamadır ki düzenli kontrolü yapılan kompanzasyon işletmenize ciddi tasarruf sağlayacaktır.