Özdinç Group

Çayırova Kompanzasyon Kurulumu

Çayırova kompanzasyon kurulumu sayesinde kullanılmakta olan aktif enerji en verimli seviyeye çıkartılır. Kompanzasyon kurulumu güç için kullanılan faktörlerin yüksek verimlilikte kullanılması amacı ile kondansatörler yardımı ile kapasitif ve reaktif dengenin doğru şekilde sağlanması adına kurulan elektrik panolarıdır. Özellikle orta ve büyük ölçekli işletmelerde kullanılan kompanzasyon sistemleri için gerekli olan her türlü hizmet ve çalışma tarafımızdan yürütülmektedir.

Çayırova Kompanzasyon kurulumu

Çayırova Kompanzasyon kurulumu iki farklı güç için uygulanabilir sistemlerdir. Aktif güç ve reaktif güç olarak adlandırılan bu güçler mantık açısından da düşünüldüğü gibi kullanılan ve atık güç anlamına gelmektedir.

Aktif olarak adlandırılan güç tüm sistemler üzerinde kullanılan güç toplamıdır. Reaktif ise kullanımdan arta kalan atık güç olarak değerlendirilmektedir. Reaktif güç endüktif ve kapasitif olmak üzere kendi arasında iki farklı gruba ayrılır. Endüktif manyetik ve bobin mantığı ile çalışan cihazların tükettiği, kapasitif ise kapasitörler tarafından kullanılan güçtür. Bu farklı çalışan iki gücün ters yönlü olduğundan dolayı doğru kullanım olarak revize edilmesi durumunda enerji tüketimi azalır ve cezai durumlar ortadan kalkar.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik olarak yapmış olduğumuz her işin sonuna kadar arkasında durduğumuz gibi Çayırova Kompanzasyon kurulumu içinde aynı özeni göstererek müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Özdinç Elektrik olarak yapmış olduğumuz her işin sonuna kadar arkasında duruyor sizlere kusursuz hizmeti sunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Çayırova Kompanzasyon kurulumu

Çayırova Reaktif Ceza Takibi

Çayırova reaktif ceza takibi sürecinde var olan sorunların kaynağına inmek gerekmektedir. Aktif olarak kullanılan enerjinin kullanılmakta olan cihazlara oranla çekilen gücünün hesaplanması gerekir. Reaktif enerjiyi dengelemek için kondansatör gruplarından destek alınır. Kullanılan kondansatör gruplarına aktif yükün eşit şekilde dağıtılması reaktifi engeller.

Çayırova Kapasitif Ceza Takibi

Çayırova kapasitif ceza takibi ve var olan sorunların giderilmesi sürecinde firmamız Özdinç Elektrik sürekli olarak sizlerin yanındadır. İşletmelerde kullanılan LED UPS motor sürücüleri ve benzeri elektronik cihazların oluşturabileceği kapasitif enerjinin dengelenmesinde şönt reaktör kullanılmaktadır.

Çayırova Reaktif Ceza Neden Gelir

Çayırova reaktif cezasının gelme nedenlerinin başında yapılan hatalı kompanzasyon sistemleri bulunmaktadır. Bununla birlikte arızalı kondansatör, kontaktör ve sigortalar cezaya neden olmaktadır. Reaktif acısından bir ceza ödememek için bizimle hemen iletişime geçiniz. Unutmayın ceza bedelleri, sorunların giderilme bedellerinden yüksektir.

Çayırova Kapastif Ceza Neden Gelir

Çayırova kapasitif cezası sebepleri içinde çoğunlukla kompanzasyon panolarındaki arız veya hatalar bulunmaktadır. Arızalı şönt reaktörleri, kondansatörlerin ihtiyaç dışında devreye girmesi kondansatör gurupları arasındaki kontaktörlerin yapışık veya arızalı olması gibi nedenler kapasitif cezasına sebep olmaktadır

Özdinç Elektrik

Çayırova Kompanzasyon Panosu Kurulumunda Kullanılan Malzemeler

Kompanzasyon panosunda kullanılan malzemeler reaktif güç kontrol rölesi, çeşitli klovarlar da kondansatörler, deşarj özellikli kompanzasyon kontaktörleri, kademe koruma sigortaları, şönt reaktör, harmonik reaktör ve gerekli sarf malzemelerden oluşmaktadır

Harmonik oranı yüksek olan işletmelerde harmonik filtreli kompanzasyon uygulanmakta, kapastif oranı yüksek olan işletmelerde ise şönt reaktörler kullanılmaktadır. Toplam çekilen aktif yük hesabına göre kademe ve klovar hesabı yapılmaktadır.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Çayırova Kompanzasyon kurulumu Özdinç Elektrik

Reaktif Ve Kapasitif Endeks Hesabı Nasıl Yapılır

1.8.0 Aktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

5.8.0 Reaktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

8.8.0 Kapastif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

Çıkan sonuçlar aktif yüke (1.8.0) bölünerek hesaplanır.

 %33 reaktif %20 kapastif oranını geçmemesi gerekmektedir. Aksi durumda dağıtım şirketi tarafından cezai işlem uygulanacaktır.

Firmamız düzenli olarak reaktif hesaplamaları yaparak herhangi bir olumsuzlukta derhal müdahile ederek sorunu çözmektedir.

Çayırova Kompanzasyon Kurulumu Ve Reaktif Takibi

Yılların bizlere katmış olduğu bilgi ve birikime Özdinç Elektrik olarak kompanzasyon kurulumu, kompanzasyon takibi, reaktif ceza ve kapastif ceza gibi konularda sizlere destek veriyoruz.

Bu desteği verirken işinde uzmanlaşmış, konu hakkında tecrübeli ve bilgili personeller ile birlikte çalışıyor tüm süreci mühendislerimiz eşliğinde yürütüyoruz.

Çayırova Kompanzasyon pano sistemleri konusunda birçok resmi kurum ve özel sektörlere hizmet veren firmamız her gecen gün müşteri portföyünü genişletmektedir.

Bizimle hemen iletişim kanallarımız üzerinden bağlantı kurabilir kusursuz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Neden Özdinç Elektrik

Sizlerde Çayırova Kompanzasyon kurulumu arıza ve reaktif tercihi için bizlere iletişim bölümümüzdeki iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Profesyonel ellere işletmenizin reaktif takibini ve kompanzasyon kurulum işini gönül rahatıyla emanet edebilirsiniz.

Uygun çözüm, kaliteli ve profesyonel kompanzasyon kurulumu ve kompanzasyon takibi için ÖZDİNÇ ELEKTRİK A.Ş müşteri memnuniyetini ön planda tutmak için elinden geleni sonuna kadar yapmaktadır. Unutulmamadır ki düzenli kontrolü yapılan kompanzasyon işletmenize ciddi tasarruf sağlayacaktır.