Özdinç Group

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu aktif şekilde kullanılan yükün maksimum seviyeye ulaştırılması prensibini kapsamaktadır. Kopmanzasyon panoları içerisinde kullanılan kondansatörler reaktif ve kapasitif dengeyi sağlar enerji verimliliğini arttırır. Doğru çalışan sistem reaktif ve kapasitif cezayı engeller. Kompanzasyon kurulumu için profesyonel bir firma ile çalışmak isterseniz her zaman sizlerin yanındayız.

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu iki farklı güç için uygulanabilir sistemlerdir. Aktif güç ve reaktif güç olarak adlandırılan bu güçler mantık açısından da düşünüldüğü gibi kullanılan ve atık güç anlamına gelmektedir.

Aktif olarak adlandırılan güç tüm sistemler üzerinde kullanılan güç toplamıdır. Reaktif ise kullanımdan arta kalan atık güç olarak değerlendirilmektedir. Reaktif güç endüktif ve kapasitif olmak üzere kendi arasında iki farklı gruba ayrılır. Endüktif manyetik ve bobin mantığı ile çalışan cihazların tükettiği, kapasitif ise kapasitörler tarafından kullanılan güçtür. Bu farklı çalışan iki gücün ters yönlü olduğundan dolayı doğru kullanım olarak revize edilmesi durumunda enerji tüketimi azalır ve cezai durumlar ortadan kalkar.

Profesyonel Çalışma

Özdinç Elektrik olarak yapmış olduğumuz her işin sonuna kadar arkasında durduğumuz gibi Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu içinde aynı özeni göstererek müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Özdinç Elektrik olarak yapmış olduğumuz her işin sonuna kadar arkasında duruyor sizlere kusursuz hizmeti sunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu

Adapazarı Reaktif Ceza Takibi

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu ile Adapazarı  reaktif ceza takibi ve bu cezanın oluşmaması için gerekli tedbirlerin alınması şarttır. Reaktif enerjinin engellenmesini sağlamak adına belirli özelliklere sahip kondansatör grupları devreye alınır. Kullanılan kondansatör gruplarına toplam aktif enerji yükünün eşit olarak dağıtılması sonucunda reaktif enerjinin oluşumu da engellenmiş olur.

Adapazarı Kapasitif Ceza Takibi

Adapazarı kapasitif ceza takibi için Özdinç Elektrik olarak sizlere kusursuz hizmeti sunuyoruz. Orta ve büyük ölçekli işletmelerde kullanılan elektronik cihazların oluşturabileceği kapasitif enerjinin engellenmesi ve dengelenmesi için şönt detektörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kompanzasyon kurulumları sayesinde gelen ve gelebilecek cazalar engellenmiş olacaktır.

Adapazarı Reaktif Ceza Neden Gelir

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu ve kompanzasyon sistemleri içinde Adapazarı reaktif cezasının öncelikli nedenleri arasında kompanzasyon sistemindeki hatalar bulunmaktadır. Ayrıyeten kondansatör, kontaktör veya sigorta arızalar reaktif cezası sebepleri içindedir. Reaktif cezasına maruz kalmamak için bizimle hemen iletişime geçmeniz gerekmektedir. Unutmayın ceza bedelleri, sorunların giderilme bedellerinden yüksektir.

Adapazarı Kapastif Ceza Neden Gelir

Adapazarı kapasitif cezalarını tetikleyen unsurlar içerisinde kompanzasyon panolarında yapılan hata ve arızalar gelmektedir. Şönt reaktörü arızaları, kondansatörlerin başıboş çalışması, kondansatörler arasında kullanılan kontaktörlerin arızalanması, bitişik veya yapışık olması temel kapasitif ceza nedenleri içerisinde gelmektedir.

Özdinç Elektrik

Adapazarı Kompanzasyon Panosu Kurulumunda Kullanılan Malzemeler

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu esnasında kompanzasyon panosunda kullanılan malzemeler reaktif güç kontrol rölesi, çeşitli klovarlar da kondansatörler, deşarj özellikli kompanzasyon kontaktörleri, kademe koruma sigortaları, şönt reaktör, harmonik reaktör ve gerekli sarf malzemelerden oluşmaktadır

Harmonik oranı yüksek olan işletmelerde harmonik filtreli kompanzasyon uygulanmakta, kapastif oranı yüksek olan işletmelerde ise şönt reaktörler kullanılmaktadır. Toplam çekilen aktif yük hesabına göre kademe ve klovar hesabı yapılmaktadır.

Özdinç Elektrik

Hakkımızda sayfasından bize ait bilgilere iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu web siteleri

Yıldırım Paratoner

Özdinç Elektrik A.Ş.

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu Özdinç Elektrik

Reaktif Ve Kapasitif Endeks Hesabı Nasıl Yapılır

1.8.0 Aktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

5.8.0 Reaktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

8.8.0 Kapastif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır

Çıkan sonuçlar aktif yüke (1.8.0) bölünerek hesaplanır.

 %33 reaktif %20 kapastif oranını geçmemesi gerekmektedir. Aksi durumda dağıtım şirketi tarafından cezai işlem uygulanacaktır.

Firmamız düzenli olarak reaktif hesaplamaları yaparak herhangi bir olumsuzlukta derhal müdahile ederek sorunu çözmektedir.

Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu Ve Reaktif Takibi

Yılların bizlere katmış olduğu bilgi ve birikime Özdinç Elektrik olarak Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu, kompanzasyon takibi, reaktif ceza ve kapastif ceza gibi konularda sizlere destek veriyoruz.

Bu desteği verirken işinde uzmanlaşmış, konu hakkında tecrübeli ve bilgili personeller ile birlikte çalışıyor tüm süreci mühendislerimiz eşliğinde yürütüyoruz.

İzmit Kompanzasyon pano sistemleri konusunda birçok resmi kurum ve özel sektörlere hizmet veren firmamız her gecen gün müşteri portföyünü genişletmektedir.

Bizimle hemen iletişim kanallarımız üzerinden bağlantı kurabilir kusursuz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Neden Özdinç Elektrik

Sizlerde Adapazarı Kompanzasyon Kurulumu arıza ve reaktif tercihi için bizlere iletişim bölümümüzdeki iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Profesyonel ellere işletmenizin reaktif takibini ve kompanzasyon kurulum işini gönül rahatıyla emanet edebilirsiniz.

Uygun çözüm, kaliteli ve profesyonel kompanzasyon kurulumu ve kompanzasyon takibi için ÖZDİNÇ ELEKTRİK A.Ş müşteri memnuniyetini ön planda tutmak için elinden geleni sonuna kadar yapmaktadır. Unutulmamadır ki düzenli kontrolü yapılan kompanzasyon işletmenize ciddi tasarruf sağlayacaktır.